Türk Dünyası dergisinin 45. sayısı yayımlandı.

       Türk Dünyası dergisinin 45. (Bahar 2018) sayısı ağ sayfamızda yayımlandı. Dergilerdeki yazılara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&;view=article&id=67&Itemid=1
     Uluslararası hakemli dergi niteliğindeki Türk Dünyası, MLA, ASOS Index, SOBIAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) ve Google Scholar tarafından taranmaktadır. Dergimize ULAKBİM (Dergipark) üzerinden de ulaşılabilmektedir.
    Türk Dünyası’nda yayımlanan yazıların yazarlarına ve yazıları inceleyen hakemlere ilgili yönetmelikler çerçevesinde belirlenen telif ücretleri ödenmekte; derginin basılı hâli yazarlarına ayrıca gönderilmektedir.
      Başvuruların ve hakemlik sürecinin elektronik ortamda gerçekleştirilerek kolaylaştırılması, posta işlemlerinin en aza indirilerek basım sürecinin hızlandırılması ve kullanıcıların süreç hakkında anlık bilgi sahibi olması amacıyla YAYSİS (Yayım Takip Sistemi) kurulmuştur. Dergimizde yayımlanması istenen yazıların (https://yaysis.ayk.gov.tr/BasimYayin/) adresinden sisteme kaydedilmesi gerekmektedir. YAYSİS’e Türk Dil Kurumunun ağ sayfasından ulaşmak mümkündür.

                       _TURK DUNYASI_45 kpk